SOFIA THE FİRST

Maya’nın 11 Kasım’daki doğum günü bir ay gecikmeli olarak 7 Aralık’ta gerçekleşti. Ama ilk günden itibaren bu yılki 5. yaş doğum günü konseptinin Disney Junior’ın yeni prensesi ‘Sofia the First’ olacağı belliydi. 

Maya, bu yıl tüm kız çocuklarının yeni favorisi olan sevimli minik prenses ‘Sofia the First’ temalı bir doğum günü partisi istemiş annesinden. Sofia, 2013’te hayatımıza giren yeni bir Disney prensesi olduğu için henüz Türkiye’de bu konseptle ilgili herhangi bir parti malzemesi de bulunmuyor. Bu yüzden tüm organizasyonu tek başına üstlenen annesi, yurtdışı seyahatlerinde Disney Store’dan Sofia kostümü, bebeği ve aksesuarları alarak partinin malzemelerini önceden biriktirmiş. Geriye kalan tüm detayları da partiden sadece beş gün önce hazırlamaya başlamış.

Öncelikle mekân olarak Maya’nın geçtiğimiz yıl da doğum gününün düzenlediği Koşuyolu’ndaki Bi’ Parti seçilmiş. Beyaz ve sade dekorasyonuyla eski bir müstakil evden parti evine dönüştürülen bu mekân, katlanır cam sistemiyle kapatılmış kış bahçesi, iç salonu ve üst kattaki çocuk oyun alanıyla hem büyüklere hem de miniklere güzel ve keyifli bir parti ortamı sağlıyor.

Geri kalan tüm detaylarsa aslında tam bir aile çalışması ve el birliğiyle her şey üç-dört gün içinde tamamlanıyor. Dergici olan anne, tüm basılı malzemeyi görsel yönetmen olan arkadaşıyla tasarlıyor. Maya’nın fotoğrafına ‘Sofia’ nın tacı giydiriliyor, Sofia ve arkadaşlarının süslediği sticker’lar, photoblock panolar, kartonetler hazırlanıyor. Tüm bunlar, dedenin matbaasında hızlıca basılıyor. Basılı malzemeler su şişelerine, hediyelik şeker kovalarına, karton poşetlere ve ikramlara takılan çubuklara eklenerek konseptin bir devamı oluyor, partinin tüm detaylarıyla bir bütünlük sağlıyor. O günün mönüsü ve doğum günü pastası ise pastane sahibi babaya ait. Disney Store’dan alınan ‘Sofia’ bebeği pastanın tepesine oturtuluyor, Sofia’nın diğer arkadaşlarına ait oyuncak figürler de pastanın alt katlarını süslüyor.  Hazırlanan ‘Sofia’ kartonetlerin altlarına ise lila renklerinde pastadan etekler yapılıyor. Lila üzeri beyaz puantiyeli külahlarda mısırlar, lila ve mor üzeri beyaz çikolatalı ‘cake pop’ lar çocukları sevindiren ikramlardan. Erkek çocuklara, yanlarında oyuncak arabalarıyla içi şekerlemelerle dolu minik beyaz kovalar hediye edilirken kızların mor kovalarını ise gümüş rengi taç tokalar süslüyor. Partinin en şık detayları ise, ortama sıcaklık katan mumlar ve çiçekler. Yemek büfesini, içinde üzüm ve mor erikler olan üç katlı gümüş serviste sunulan bir çiçek hareketlendirirken, iç mekânda ise mor ve lila tonlarındaki lahana çiçeği salona renk katıyor. Yine aynı tonlardaki mumlar, Dream Machine Works tasarımı lila rengi tahta ‘Maya’ yazısı, aynalı yükseltmeler, metalik lila, mor ve gümüş renkli balonlar, kağıt ponponlar ve masalardaki Amerikan servisler de tüm bu görselliğe eşlik ediyor. Maya’nın ‘Prenses Sofia’ taçlı fotoğrafı ise sprey boyayla metalik mor renge boyanan Ikea çerçeveyle renkleniyor.

Firmalar

Basılı malzemeler: Aşama Matbaacılık (Tel: 0212 429 19 90)

Catering: Manolya Pastaneleri (Tel: 0216 350 55 42)

Lila ‘Maya’ yazısı: DreamMachineWorks

Çiçekler: İkizler Çiçekçilik (Tel: 0216 639 04 22 Çekmeköy)

Maya ‘Sofia The First’ kıyafetler ve oyuncaklar: Disney Store

BALONLAR BAŞ KÖŞEYE

Balonların mutlulukla bir ilgisi olmalı değil mi? Yaşınız kaç olursa olsun anında içinizdeki çocuğa ulaşır, yüzünüzde kocaman bir gülümseme yaratır.&n

SOFRALARINIZI ÇİÇEKLENDİRİN

SUKULENTLERİ MERCEK ALTINA ALIYORUZ

UNICORN TEMALI PARTİLER

PANTONE 2017'NİN RENGİ

Daha Fazlası
Instagram
Sayfa Ba?yna Dön