MASAL PASTA PARTY

Geçen sene harika bir limon konsepti ile Masal'ın 2. yaş gününü Masal's Lemonade başlığıyla paylaşmıştık. Bu yıl da Ece hanım kızı Masal'ın 3. yaş günü için çok yaratıca bir tema seçmiş. Gelin bu güzel doğum günü partisinin detaylarını hepbirlikte inceleyelim. 

doğum günü panosu

Bu sene geçen senelere nazaran benzer hiç bir örneği olmayan, tamamen farklı bir konseptte karar kıldım. Yapılan konseptleri tekrara düşmek istemedim. Bu durum başta çok zorlasa da çok daha kısa sürede hazırlanmamı sağladı. En az limon konsepti kadar da eğlendiğimi itiraf etmeliyim.

İlk hayal ettiğim çeşit çeşit makarnalarla dolu bir masa ve çocukların iplere makarna geçirip yaratıcılıklarını konuşturacakları oyun alanı yaratılmış bir köşeydi. Yaş 3 olduğu için artık kendimi değil Masal'ın gözünü gönlünü doldurmalıydım onu eğlendirmeliydim ki amacıma kavuşmanın saadeti içindeyim.

3 senedir hiçbir organizasyon firmasıyla çalışmadığım gibi yine her şeyi kendim araştırıp bulup yerleştirdim bu biraz sancılı ama 3. sene olduğu için daha tecrübeli ilerlenen bir süreç oldu.

doğum günü partisi

Öncelikle mekân seçimi yaptım. Makarna konsepti için İtalyan mutfağında en sevdiğim yerlerin başında gelen Vapiano‘dan daha uygun bir yer düşünemedim. Kaldı ki Suadiye şubesinin alt katı kutlamalar için çok uygun. Garsonundan müdürüne kadar herkes çok ilgili ve çok sıcaktı. Mekândan sonra renk seçimini yaptım. Kırmızı ve yeşil renklerde pötikareli kumaş aldım ve onlardan masa örtüsü ve panonun iki tarafına süs perdeler yaptım. Çuval ile de detaylandırdım. Çuval parçalarından peçete halkası yapıp üzerine fiyonk kelebek makarnalar yapıştırdım. Aynı işlemi perdelikler için de yaptım. Misafirlerin masalarına minik boy sebzelerle bir nevi çiçek gibi masa süsü yaptım. Üzerine de un serperek çekiciliğini arttırdım.

kız doğum günü

Pasta, cakepop ve kurabiyeler Zepcake tarafından yapıldı. Masalın kıyafeti, tokası ise her sene olduğu gibi Pretty Ruffle imzasını taşıyor. Doğum günü kızını ve minik misafirlerimizi eğlendirmek için ise Masal Bebek Organizasyon aracılığıyla gelen bir oyun ablamız bize eşlik etti. Masa başı aktiviteler, makarna ile yapılan oyunlar, danslar miniklerin güzel zaman geçirmelerinde çok etkili oldu.

Hediye olarak çocuklar için küçük boy renkli oklavalar ile yine çocuklar düşünülerek Makarna Lütfen den sipariş ettiğim karışık sebzelerden yapılmış tam buğday makarna paketi verdim.

kız doğum günü partisi

makarna partisi

doğum günü cakepops

doğum günü limonata bardağı

kız doğum günü

doğum günü amerikan servisi

Dipnot olarak Pretty Ruffle nın yaptığı eteğim ve mini önlüğüm ile garsonculuk rolü üstlenip yine tasarlayıp ozalitçiden bastırdığım makarna menüleri ile tüm konukların siparişini kendim aldım, böylelikle büyükleri de eğlendirmiş oldum.

Garsonların işi hiç de kolay değilmiş:)

Firmalar:

Organizasyon: Masal'ın annesi Ece Sarı Özgüven

Mekan: Vapiano Suadiye

Pasta, Cakepop ve Kurabiyeler: Zepcake

Masalın kıyafeti, tokası: Pretty Ruffle 

Ece Hanımın Eteği ve Mini Önlüğü: Pretty Ruffle

Oyun Ablası: Masal Bebek Organizasyon

Hediye Makarnalar ve Oklavalar: Makarna Lütfen

 

 

 

BALONLAR BAŞ KÖŞEYE

Balonların mutlulukla bir ilgisi olmalı değil mi? Yaşınız kaç olursa olsun anında içinizdeki çocuğa ulaşır, yüzünüzde kocaman bir gülümseme yaratır.&n

SOFRALARINIZI ÇİÇEKLENDİRİN

SUKULENTLERİ MERCEK ALTINA ALIYORUZ

UNICORN TEMALI PARTİLER

PANTONE 2017'NİN RENGİ

Daha Fazlası
Instagram
Sayfa Ba?yna Dön