DÜĞÜN DAVETİYESİ SEÇERKEN

Düğün tarihinizi aldıktan sonra en önemli işlerin başında davetiye seçimi gelir. Eğer konseptinizi kafanızda belirlediğiyseniz davetiye seçimi çok keyifli bir iş olacaktır. Ancak hiçbir fikriniz olmadan davetiye seçmeye giderseniz binlerce davetiye modeli arasında kafanız karışacak ve işiniz zorlaşacak baştan uyaralım. 

düğün davetiyesinin önemi

Davetiye seçiminizi doğrudan düğün konsepttiniz belirlemelidir. Çünkü düğün davetiyesi, davetlilerde düğününüz hakkında ilk izleminin oluşmasını sağlar. Bu sebeple düğün temanızı davetiyenize yansıtmalısınız. Ayrıca sizi seven yakınlarınız tarafından bu düğün davetiyesinin yıllarca hatıra olarak saklanacağını unutmayın. Bu nedenle davetiye seçiminizde özenli, titiz ve sabırlı olmalısınız.

Birkaç sene öncesine kadar, davetiyecilerdeki standart modeller arasından seçim yapmak zorundaydık. Ama artık her şey gibi davetiye modelleri de boyut değiştirdi. Kişiye özel tasarımlar olarak hazırlanan davetiyeler ile davetiye seçiminiz çok kolaylaşıyor. Yeter ki nasıl bir model istediğinize karar verin. 

çiçekli düğün davetiye modeli

Davetiye seçiminizde modeline karar vermek için düğün organizasyonunuzu baz alın. Şöyle ki, bir kır düğünü için altın yaldızlı davetiye hiç uygun olmayacaktır. Ya da balo salonunda yapılacak şık bir düğün için karikatürlü bir davetiye uygun olmaz.

Bunun için düğün temanızla davetiyenizin uyumlu olması gerekiyor. Düğününüzde özel bir konseptiniz olacaksa örneğin, deniz temalı bir kumsal düğünü için denizyıldızının aksesuar olarak kullanıldığı bir davetiye harika olur.

deniz ve kumsal temalı düğün teması

Kır düğünleri için çiçekli desenlerinin kullanılacağı davetiye...

çiçek desenli düğün davetiyesi örneği

Rustic temalı düğünler için kraft kâğıdın kullanılacağı davetiye...

rustik düğün davetiye modeli

İşte bu şekilde düğününüze uygun, doğru bir seçimle alacağınız davetiyenizi düğün sonrasında aşağıdaki şekilde değerlendirebilirsiniz.

düğün davetiyesi anı çerçevesi

 

 

 

 

BALONLAR BAŞ KÖŞEYE

Balonların mutlulukla bir ilgisi olmalı değil mi? Yaşınız kaç olursa olsun anında içinizdeki çocuğa ulaşır, yüzünüzde kocaman bir gülümseme yaratır.&n

SOFRALARINIZI ÇİÇEKLENDİRİN

SUKULENTLERİ MERCEK ALTINA ALIYORUZ

UNICORN TEMALI PARTİLER

PANTONE 2017'NİN RENGİ

Daha Fazlası
Instagram
Sayfa Ba?yna Dön